Kontakt :

ul. 55 Pułku Piechoty 2/5

64-100 Leszno

tel.: +48 506 661 888

tel/fax +48 65 526 02 52

e-mail: fibaro@insydo.eu

 

 

 

Inteligencja budynków to pojęcie, które wielu osobom wydaje się bardzo abstrakcyjne i niezrozumiałe. I mimo, iż w naszym otoczeniu jest coraz więcej urządzeń, które w swojej nazwie mają cząstkę smart (czyli inteligentny), takich jak smartfony, smart TV, albo samochody smart, to ciężko nam przełamać barierę, żeby jedno z najważniejszych miejsc naszego bytu również uczynić smart. A przecież przy obecnym stanie zaawansowanych technologii można to już zdziałać bez żadnego problemu, również finansowego…

Przekonanie o niedostępności inteligentnych systemów dla przeciętnego Kowalskiego wytworzyło się najprawdopodobniej ze względu na wieloletnie funkcjonowanie na rynku systemów w standardzie KNX, który to wymaga zaplanowania instalacji w trakcie projektowania domu, położenia wielu kilometrów dodatkowych kabli i całościowego wykonania w trakcie budowy. W przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z remontem generalnym. Kolejną wadą takiego rozwiązania jest wysoka cena, która często zniechęca mniej zamożnych inwestorów.

W pokonaniu tych wszystkich ograniczeń pomogło pojawienie się na rynku bezprzewodowych systemów zarządzania budynkiem. Liderem w tym segmencie jest system Fibaro, stworzony przez polskich specjalistów, a sprzedawany w 70 krajach świata.

System umożliwia zarządzanie domem za pomocą telefonu komórkowego, tabletu lub komputera. Zmienia niezależne do tej pory sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją, urządzeniami AGD i RTV, kamerami, systemem alarmowym, roletami, domofonami, bramami, a nawet systemem podlewania w jeden płynnie współpracujący zespół urządzeń, idealnie dopasowujący się do oczekiwań i rytmu życia mieszkańców. Wykorzystuje do tego protokół Z-wave, dzięki któremu komunikacja pomiędzy poszczególnymi elementami odbywa się całkowicie bezprzewodowo. Montaż takiego systemu nie wymaga więc żadnych przeróbek w infrastrukturze domu, nie trzeba kuć ścian i kłaść dodatkowego okablowania. Miniaturowe moduły wykonawcze, sterujące prawie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w obiekcie montuje się w istniejących puszkach podtynkowych lub nawet w niektórych przypadkach bezpośrednio w sprzętach, którymi chcemy sterować. Dzięki temu decyzję o wykonaniu inteligentnej instalacji możemy podjąć na każdym etapie istnienia domu. Bezinwazyjna i szybka instalacja systemu powoduje, iż bezprzewodowy system jest atrakcyjnym rozwiązaniem zarówno dla nowych, jak i już istniejących obiektów.